Crvena zvezda - Partizan 2:1

Stevanović (crveno-beli dres, Crvena zvezda) i Savić u duelu

Beograd, 2. april - U 114. "večitom" derbiju Crvena zvezda je rezultatom 2:1 pobedila gradskog rivala Partizan i devet kola pre kraja zajedno sa njim deli prvo mesto na prvenstvenoj tabeli. Međutim, kako je Partizan jesenas pobedio gradskog rivala sa 2:0, u slučaju da obe ekipe završe Šampionat na prvom mestu i sa istim brojem bodova, "crno-beli" će osvojiti titulu jer su bili uspešniji u međusobnim duelima.

Crvena zvezda je igrala agresivnije i preko Ilića i Stevanovića imala šansu da dođe u rano vođstvo, ali je na golu Partizana bio raspoloženi Radiša Ilić. U 26. minutu sudija Miroslav Radoman poništio je gol Mihajla Pjanovića zbog ofsajda, ali se na današnjoj utakmici vrlo pokretljivi centafor Crvene zvezde ipak upisao u strelce u 42. minutu.

U nastavku domaći nastavljaju sa jurišima na gol Partizana i u 51. minutu stižu i do drugog gola posle nespretne intervencije Branka Savića, koji je loptu poslao u sopstvenu mrežu.

Iako je Zvezda bila bliža trećem golu, Partizan je preko Kežmana u 73. minutu uspeo da smanji vođstvo suparnika.

U uzbudljivoj završnici šanse su imali Dudić i Stevanović za Zvezdu, a Krstajić za Partizan, ali je rezultat ostao nepromenjen.

GOLOVI

1-0 (42. minut) - Igrač Zvezde Dudić je sa sredine terena glavom uputio loptu ka Partizanovom šesnaestercu, nespretno je reagovala odbrana "crno-belih", a Mihajlo Pjanović je u punom trku levom nogom loptu neodbranjivo poslao u bliži ugao golmana Ilića.

2-0 (51. minut) - Gvozdenović je odlično "probio" levu stranu i centrirao u šesnaesterac ka usamljenom Pjanoviću, odbrambeni igrač Partizana Branko Savić u nameri da loptu izbije u korner, šalje je iza leđa svog golmana u mrežu.

3-0 (73. minut) - Borbeni Ćirković se na desnoj strani izborio za jednu gotovo izgubljenu loptu i uspeo da je pošalje u šesnaesterac do Kežmana. Napadač Partizana silovito šutira sa oko 12-tak metara, lopta se od bliže stative odbija u Zvezdin gol.

Prvenstvo Jugoslavije u fudbalu, 33. kolo, Beograd, 2. april

CRVENA ZVEZDA (Beograd) - PARTIZAN (Beograd) 2:1 (1:0)

Strelci: Pjanović (42), Savić (51-autogol) za Crvenu zvezdu, Kežman (73) za Partizan.

Stadion Crvene zvezde. Gledalaca: oko 45.000. Sudija: Miroslav Radoman (Novi Sad). Žuti kartoni: Dudić, Ilić, Glogovac, Bunjevčević, Pjanović, Stevanović (Crvena zvezda); Savić, Duljaj, Ivić, S. Ilić, Kežman, Ilijev (Partizan). Crveni kartoni: Duljaj (Partizan) u 86. minutu, Glogovac (Crvena zvezda) u 90. minutu.

CRVENA ZVEZDA: Kocić, Dudić, Lalatović, Ilić (Vukomanović), Glogovac, Bunjevčević, Gvozdenović, Lerinc (Gojković), Pjanović, Stevanović, Bošković.

PARTIZAN: R. Ilić, Savić, Krstajić, Stojanovski, Duljaj, Trobok, Ivić (Ćirković), S. Ilić, Tomić, Kežman, Ilijev (Peković).