Engleska - Jugoslavija 3:0

Dejan Stanković (Jugoslavija)

Barselona, Španija, 29. mart - Mlada jugoslovenska fudbalska reprezentacija nije uspela da se kvalifikuje na Evropsko prvenstvo u Slovačkoj, pošto je u utakmici baraža poražena od Engleske rezultatom 0:3.

Jugoslavija je bila ravnopravan rival, ali je pobednika odlučila naivna igra njene odbrane, što je protivnik umeo da iskoristi. Da je Dejan Stanković u 10. minutu kod rezultata 0:0 iz izgledne prilike uspeo da pogodi mrežu Engleza, susret bi možda krenuo drugim tokom. Ovako, ostaje žal za propuštenom šansom jedne talentovane generacije koja, sticajem raznih okolnosti, do sada nije stekla punu afirmaciju u evropskom fudbalu.

GOLOVI

1:0 - Englezi su poveli u 24. minutu. Vukomanović je načinio prekršaj na sredini terena, Englezi su brzo izveli slobodan udarac, a potpunu zbunjenost igrača jugoslovenske reprezentacije iskoristio je Kembel, koji je posle centaršuta Heskija bez većih problema poslao loptu iza leđa golmana Kujovića.

2:0 - Hendri i Tanasijević skočili su na jednu loptu unutar šesnaesterca, ona je pogodila odbrambenog igrača jugoslovenske reprezentacije u ruku i sudija je pokazao na belu tačku. Jedanaesterac je sigurno izveo Lampard. Igrao se 49. minut.

3:0 - U 65. minutu precizna kombinacija Džerard - Džonson - Hendri, ovaj poslednji sa 12-13 metara preciznim udarcem pogađa bliži donji ugao gola "plavih".

Barselona, Španija, 29. mart, utakmica baraža za odlazak na Evropsko prvenstvo mladih reprezentacija u Slovačkoj

JUGOSLAVIJA - ENGLESKA 0:3 (0:1)

Strelci: Kembel (24), Lampard (49-11m), Hendri (65). Stadion "Mini Kamp". Gledalaca: 2.000. Sudija: Hartmut Štrampe (Nemačka). Žuti kartoni: Tanasijević, Obradović, Bošković (Jugoslavija); Lampard, Heski, Hendri, Džonson (Engleska).

JUGOSLAVIJA: Kujović, Dudić (Đokaj), Tanasijević, Vukomanović, Obradović, Stanković (Ivanović), Duljaj, Džodić, Kežman, Lazetić, Bošković.

ENGLESKA: Rajt, Dejer, Džonson, Karager, Ferdinand, Beri, Lampard, Džerard, Heski (Dejvis), Hendri, Kembel (Kadamarteri).