Oproštaj Budućnosti od Evropske lige

Željko Rebrača (Panatinaikos)

Ekipa podgoričke Budućnosti završila je takmičenje u Evropskoj ligi, pošto je u Atini, u majstorici osmine finala poražena od grčkog Panatinaikosa.

Posle odlične igre i ubedljive pobede Budućnosti u drugoj utakmici, očekivalo se da će susret u Atini biti mnogo neizvesniji. U 11. minutu domaćini su vodili 22:9 i već tada je bilo jasno da jugoslovenski šampion, bude li nastavio da igra slabo u odbrani, nema nikakve šanse za prolaz u četvrtfinale.

Početkom drugog poluvremena gosti iz Podgorice bili su blizu izjednačenja, ali definitivan kraj njihovim nadanjima desio se sredinom ovog perioda igre kada je Panatinaikos poveo 51:39, a nešto kasnije i sa 15 i 20 poena prednosti.

Panatinaikos nije pružio veliku igru, ali je igrao mnogo borbenije i čvršće u odbrani i imao više uhvaćenih lopti pod oba koša.

Atina, Grčka, 9. mart - Evro-liga, treći meč osmine finala

PANATINAIKOS (Atina, Grčka) - BUDUĆNOST 78:61 (41:30)

Dvorana "Marusi" u Atini. Gledalaca: 10.000.

PANATINAIKOS: Bodiroga 12, Burke 4, Đentile 7, Kalaidzis, Kataš 24, Rebrača 14, Rodžers 17.

BUDUĆNOST: Brkić (0/1 dva poena, 3 asistencije, 4 izgubljene lopte), Bulatović (2 skoka), Kuzmanović 5 (1/4 dva poena, 1/3 tri poena), Pajović 2 (1/1 dva poena, 0/1 tri poena), Radonjić (0/1 tri poena, 0/2 sl. bacanja), Šćepanović 14 (2/3 dva poena, 2/6 tri poena, 4/8 sl. bacanja, 3 asistencije), Tomašević 16 (6/10 dva poena, 4/4 sl. bacanja, 9 skokova), Topić 12 (3/3 dva poena, 1/2 tri poena, 3/3 sl. bacanja, 6 skokova), Vukčević 12 (2/2 dva poena, 2/2 tri poena, 2/3 sl. bacanja, 4 izgubljene lopte)

SLOBODNA BACANJA: Panatinaikos 11/18 (61%), Budućnost 13/20 (65%).

DVA POENA: Panatinaikos 17/29 (59%), Budućnost 15/24 (63%).

TRI POENA: Panatinaikos 11/23 (48%), Budućnost 6/15 (40%).

SKOKOVI: Panatinaikos 31 (12+19), Budućnost 19 (3+16).

ASISTENCIJE: Panatinaikos 17, Budućnost 12.

IZGUBLJENE LOPTE: Panatinaikos 11, Budućnost 15.

UKRADENE LOPTE: Panatinaikos 8, Budućnost 6.

BLOKADE: Panatinaikos 2, Budućnost - .

LIČNE GREŠKE: Panatinaikos 21, Budućnost 21.

Makabi - PAF

Prvi mečevi igraju se 21. marta, revanš-dueli zakazani su za 23. mart, a eventualne majstorice na programu su 30. marta.

Učinak jugoslovenskih igrača

Koturović (Ulker) - za 20 minuta postigao dva poena (0/1 dva poena, 2/2 sl. bacanja) i uhvatio pet lopti.

Gurović (Barselona) - 13 poena za 23 minuta (2/3 dva poena, 3/6 tri poena), uz pet skokova i dve ukradene lopte.

Tarlać (Olimpijakos) - Devet poena (3/7 dva poena, 3/4 sl. bacanja), šest skokova za 31 minut.

Tomić (Olimpijakos) - Tri poena (0/1 dva poena, 1/3 tri poena) za 27 minuta.

Vukčević (Olimpijakos) - Bez poena (0/1 dva poena) za 16 minuta.

Bodiroga (Panatinaikos) - 12 poena (3/8 dva poena, 0/1 tri poena, 6/8 sl. bacanja), 6 skokova, 4 asistencije za 40 minuta.

Rebrača (Panatinaikos) - 14 poena (7/8 dva poena, 0/1 sl. bacanja), 11 skokova za 26 minuta.