Odluka u trećoj utakmici

Igrač utakmice: Dejan Tomašević (Budućnost)

Podgorica, Jugoslavija, 2. mart - Igrajući gotovo bez greške veći deo susreta, košarkaši podgoričke Budućnosti savladali su najskuplju evropsku ekipu i najvećeg favorita Evropske lige, grčki Panatinaikos. Junak susreta bio je Dejan Tomašević, koji je postigao čak 13 od prvih 15 poena Budućnosti i tokom čitavog susreta bio nerešiva enigma za gostujuće centre. Utakmica je odlučena u prvim minutima drugog poluvremena serijom domaćina 13:2, dok je ubedljiv poraz ekipe iz Atine nagovešten već u 32. minutu kada je bilo 68:48 za jugoslovenskog šampiona.

Podgorica, Jugoslavija, 2. mart - Evro-liga, drugi meč osmine finala

BUDUĆNOST (Podgorica, Jugoslavija) - PANATINAIKOS (Atina, Grčka) 77:64 (44:40)

Dvorana "Morača" u Podgorici. Gledalaca: 6.000.

BUDUĆNOST: Brkić 8 (1/1 dva poena, 2/2 tri poena, 4 asistencije), Bulatović 2 (0/1 dva poena, 0/1 tri poena, 2/2 sl. bacanja), Kuzmanović 8 (1/3 dva poena, 2/2 tri poena), Pajović, Radonjić 10 (2/2 dva poena, 2/3 tri poena, 4 skoka), Šćepanović 15 (5/6 dva poena, 1/6 tri poena, jedna blokada), Sekulić (3 skoka), Tomašević 28 (11/13 dva poena, 6/11 sl. bacanja, 4 skoka, dve ukradene lopte), Topić 6 (3/4 dva poena, 8 skokova, 2 ukradene lopte).

PANATINAIKOS: Bodiroga 9, Buduris 2, Burke 8, Fotsis 10, Kalaidžis, Kataš 12, Koh 4, Rebrača 5, Rodžers 8.

SLOBODNA BACANJA: Budućnost 10/15 (67%), Panatinaikos 9/11 (82%).

DVA POENA: Budućnost 23/30 (77%), Panatinaikos 17/34 (50%).

TRI POENA: Budućnost 7/14 (50%), Panatinaikos 7/20 (35%).

SKOKOVI: Budućnost 21 (16+5), Panatinaikos 20 (10+10).

ASISTENCIJE: Budućnost 12, Panatinaikos 4.

IZGUBLJENE LOPTE: Budućnost 4, Panatinaikos 5.

UKRADENE LOPTE: Budućnost 4, Panatinaikos 6.

BLOKADE: Budućnost 2, Panatinaikos 3.

LIČNE GREŠKE: Budućnost 17, Panatinaikos 16.

Drugi mečevi osmine finala Evropske lige

Ulker (Turska) - Barselona (Španija) 63:60 (prvi meč 73:78)

Cibona (Hrvatska) - CSKA (Rusija) 55:75 (prvi meč 75:72)

Beneton (Italija) - PAF (Italija) 61:77 (prvi meč 73:82, u četvrtfinale ide PAF)

Alba (Nemačka) - Efes Pilsen (Turska) _:_ (prvi meč 81:90)

Budućnost (JUGOSLAVIJA) - Panatinaikos 77:64 ( prvi meč 59:65)

Real (Španija) - Asvel (Francuska) 73:85 (prvi meč 59:72, u četvrtfinale ide Asvel)

Olimpijakos (Grčka) - Olimpija (Slovenija) 68:52 (prvi meč 61:65)

PAOK (Grčka) - Makabi (Izrael) 67:55 (prvi meč 77:62)

Učinak jugoslovenskih igrača

Prelević (PAOK) - proveo u igri tri minuta, imao jedan neuspešan pokušaj za dva poena.

Đorđević (Real) - zabeležio 16 poena (2/5 dva poena, 4/8 tri poena), po dve uhvaćene lopte i ukradene lopte i jednu asistenciju, za 34 minuta.

Koturović (Ulker) - za 32 minuta postigao šest poena (2/5 dva poena, 2/2 sl. bacanja) i uhvatio šest lopti.

Gurović (Barselona) - bez poena za 18 minuta (0/1 dva poena, 0/3 tri poena), uz jednu asistenciju.

Tarlać (Olimpijakos) - osam poena (4/9 dva poena, 0/2 sl. bacanja), 14 skokova i tri ukradene lopte za 37 minuta.

Tomić (Olimpijakos) - 13 poena (5/5 dva poena, 1/3 tri poena), dva skoka i četiri asistencije za 31 minut.

Vukčević (Olimpijakos) - pet poena (1/3 dva poena, 1/2 tri poena), četiri skoka i tri asistencije za 15 minuta.

Bodiroga (Panatinaikos) - devet poena (3/6 dva poena, 0/1 tri poena, 3/4 sl. bacanja), 6 skokova, po jedna asistencija i ukradena lopta za 33 minuta.

Rebrača (Panatinaikos) - pet poena (2/6 dva poena, 1/1 sl. bacanja), po jedan skok i ukradena lopta, za 14 minuta.