Sintelon i Budućnost idu dalje

Uprkos porazu (24:30) od slovenačkog Trebnja u revanš-utakmici četvrtfinala, rukometaši bačkopalanačkog Sintelona plasirali su se u polufinale Kupa gradova, pošto su u prvoj utakmici slavili pobedu od 14 golova razlike (34:20). U četvrtfinale Lige šampionki plasirala se ekipa podgoričke Budućnosti nakon pobede u Španiji 26:21. Iz daljeg takmičenja eliminisani su cetinjski Lovćen, u Kupu EHF, i niški Železničar, u Kupu pobednika kupova za rukometaše.

Trebnje, Slovenija, 26. februar - Revanš-meč četvrtfinala Kupa gradova za rukometaše

TREBNJE (Slovenija) - SINTELON (Bačka Palanka, Jugoslavija) 30:24 (11:10)

Sportska hala u Trebnju.

Gledalaca: 400.

Sedmerci: Trebnje 3 (1), Sintelon 6 (1).

Isključenja: Trebnje 14, Sintelon 8 minuta.

SINTELON: Ivezić, Nikolić 7, Zarković 1, Milinović 4, Malešević 2, Stojanović, Vujadinović 1, Krivokapić 4, Rađenović, Sudžum 1, Damjanović, Golić 4 (1).

Kretanje rezultata: 6:6 (18. minut), 18:13 (40), 20:13 (42), 25:21 (53).

Ljubljana, Slovenija, 27. februar - Revanš-meč četvrtfinala Kupa pobednika kupova za rukometaše

PRULE 067 (Slovenija) - ŽELEZNIČAR (Niš, Jugoslavija) 28:20 (13:12)

Dvorana: "Kodeljevo".

Gledalaca: 1.500.

Sedmerci: Prule 067 7 (7), Železničar 1 (1).

Isključenja: Prule 067 8, Železničar 20 minuta.

ŽELEZNIČAR: Gajić, Veljković, Radivojević, Fajfrić 3, Pavlović 1, Mladenović 5, Stanojević, Ognjanović, Stevanović 2, Lapčević 5 (1), Ćaćić 4, Stojiljković.

Kretanje rezultata: 4:3 (9. minut), 8:9 (19), 12:12 (23), 15:15 (39), 20:16 (47), 21:18 (51).