Dva gola Predraga Mijatovića

Drulović (desno, Jugoslavija) i Gerasimovski

Skoplje, Makedonija, 23. februar, prijateljska fudbalska utakmica

MAKEDONIJA - JUGOSLAVIJA 1:2 (0:2)

Stadion: Gradski u Skoplju. Gledalaca: 10.000. Sudija: Atanas Uzunov (Bugarska). Žuti kartoni: Đorović, Mihajlović (Jugoslavija), Stojanoski (Makedonija).

MAKEDONIJA: Nikolov (Miloševski), Stavrevski, Gerasimovski (Memedi), Stojanovski, Nikolovski, Babunski (Karanfilovski), Serafimovski (Miserdovski), Lazarovski, Hristov (Bećiri), Ćirić (Georgievski), Šaćiri (Petrov).

Đukić (levo, Jugoslavija)
i Ćirić

JUGOSLAVIJA: Kralj (Cicović), Sakić (Bolić), Đorović (Krstajić), Jokanović (Saveljić), Đukić, Grozdić, Jugović (Đorđević), Mijatović, Milošević, Kovačević, Drulović, Mihajlović (Bunjevčević).

GOLOVI

0:1 (20. minut) - Posle duplog pasa sa Darkom Kovačevićem, Predrag Mijatović je ušao u šesnaesterac i šutirao prema golu Nikolova. Lopta je pogodila stativu, ali je Mijatović iz drugog pokušaja bio precizniji.

Predrag
Mijatović

0:2 (42. minut) - Igrač italijanske Sampdorije Nenad Sakić krenuo je u napad i sa desnog krila uputio centaršut. Mijatović je bio viši u skoku od golmana Nikolova i glavom poslao loptu u mrežu.

1:2 (77. minut) - Posle dugog pasa Georgioskog, Karanfilovski se našao sam na deset metara od golmana Cicovića i loptu lako poslao u gol gostujuće ekipe.