Jugoslavija - Letonija 3:0

Andrija Gerić (Jugoslavija)

Katovice, Poljska, 7. januar - Očekivano laka pobeda selekcije Jugoslavije nad Letonijom rezultatom 3:0 (25:11, 25:23, 25:15). Ovim trijumfom "plavi" su obezbedili plasman u finale gde će se sastati sa Bugarskom ili Poljskom. Selekcija Holandije, olimpijski šampion iz Atlante, porazom od Poljske (1:3), u četvrtom kolu, izgubila je sve šanse da zauzme prva dva mesta i šansu za put u Sidnej potražiće na sledećem kvalifikacionom turniru.

Osim u drugom setu, kada je postojala mala neizvesnost u samoj završnici, jugoslovenski odbojkaši nisu imali većih problema da zabeleže ubedljivu pobedu. Iako je trener jugoslovenske selekcije Vuković u drugom i trećem setu pružio šansu i igračima sa klupe, odnos snaga na terenu se nije menjao.

Reprezentacija Jugoslavija se 8. januara sastaje sa Poljskom i, bez obzira na rezultat, boriće se u finalnoj utakmici za jedno mesto koje sa kvalifikacionog turnira vodi na Olimpijske igre.

Četvrto kolo kvalifikacionog turnira za Olimpijske igre u Sidneju 2000., Katovice, Poljska, 7. januar: JUGOSLAVIJA - Letonija 3:0 (25:11, 25:23, 25:15)

JUGOSLAVIJA: Batez, Boškan, Mešter, Mijić, N. Grbić, V. Grbić, Gerić, Vujević, Miljković, Petković, Mrđa, Vušurović. Trener Vuković.