Jugoslavija - Holandija 3:0

Vladimir Batez (Jugoslavija)

Katovice, Poljska, 5. januar - Jugoslavija je za samo 55 minuta maksimalnim rezultatom 3:0 (25:20, 25:20, 25:18) deklasirala Holandiju, olimpijskog pobednika iz Atlante, i posle tri kola kvalifikacionog turnira, praktično, obezbedila nastup u finalnom meču, čiji pobednik putuje ove godine u Sidnej na Olimpijske igre.

Jugosloveni su meč odigrali maksimalno angažovano i bez greške, tako da Holanđani nijednog trenutka nisu imali šansu da učine nešto više i izbegnu ubedljiv poraz. Pored pobede, najveći dobitak za jugoslovensku reprezentaciju bio je povratak u ekipu Vladimira Grbića, koji je odličnom igrom pokazao da se oporavlja od gripa koji ga je mučio na početku turnira.

U sva tri seta jugoslovenski odbojkaši su od početka kontrolisali i igru i rezultat. U trećem, najkraćem setu oko 3.000 gledalaca u dvorani u Katovicama moglo je da uživa u preciznim servisima, čvrstim blokovima, razornim smečevima i drugim atraktivnim potezima Vujevića, Bateza, Vladimira Grbića,…

Sutra je slobodan dan, a 7. januara Jugoslavija igra protiv Letonije, koja do sada nije zabeležila nijednu pobedu na kvalifikacionom turniru.

Treće kolo kvalifikacionog turnira za Olimpijske igre u Sidneju 2000., Katovice, Poljska, 5. januar: JUGOSLAVIJA - Holandija 3:0 (25:20, 25:20, 25:18)

JUGOSLAVIJA: Batez, Boškan, Mešter, Mijić, N. Grbić, V. Grbić, Gerić, Vujević, Miljković, Petković, Mrđa, Vušurović. Trener Vuković.