Jugoslavija - Češka 3:0

Goran Vujević (Jugoslavija)

Katovice, Poljska, 4. januar - Muška odbojkaška reprezentacija Jugoslavije je bez većih problema ostvarila i drugu pobedu na kvalifikacionom turniru za Olimpijske igre u Sidneju, savladavši u tri seta selekciju Češke (29:27, 25:20, 25:15).

Kao što i rezultat pokazuje, Česi su najveći otpor pružili u prvom setu. Jugosloveni su tek u završnici zaigrali angažovanije i posle pete set-lopte dobili ovaj deo igre - 29:27.

U drugom setu jugoslovenski igrači su ponovo bili koncetrisaniji u završnici, da bi u trećem setu, koji je trajao samo 17 minuta, pokazali najviše i slavili rutinsku pobedu.

U 3. kolu, 5. januara, u derbiju čitavog kvalifikacionog turnira, sastaju se Jugoslavija i zvanični olimpijski pobednik Holandija.