Jugoslavija - Bugarska 3:1

Đula Mešter (Jugoslavija)

Katovice, Poljska, 3. januar - Muška odbojkaška reprezentacija Jugoslavije uspešno je startovala na kvalifikacionom turniru za Olimpijske igre, koje će se ove godine održati u Sidneju, savladavši u prvoj utakmici selekciju Bugarske rezulatom 3:1 u setovima (25:18, 25:19, 19:25, 25:16).

Jugoslavija je započela susret sa šestorkom: Nikola i Vladimir Grbić, Mešter, Gerić, Vujević i Batez, koja je za 17 minuta lako dobila prvi set. U drugom setu ista slika - jugoslovenski odbojkaši su čvrstom igrom u odbrani i preciznom u napadu dobili i ovaj deo igre i najavili konačan trijumf. Malo opuštanje u trećem setu iskoristili su borbeni Bugari, ali je u četvrtom setu sve došlo na svoje mesto i Jugoslavija je zabeležila prvu pobedu na turniru.

U drugom kolu, 4. januara, selekcija Jugoslavije igra protiv Češke, koja je u prvom kolu ubedljivo poražena od Holandije 0:3.