VESTI IZ RUKOMETA

Beograd, Jugoslavija, 4. decembar - Liga šampiona, "D" grupa, 6. kolo

Porazom na svom terenu od ruskog Kaustika, jugoslovenski šampion završio je takmičenje u ovogodišnoj Ligi šampiona sa sedam poraza i samo jednom pobedom. Pokazalo se, kao i u nekoliko prethodnih utakmica, da rukometaši Partizana nisu dovoljno psihološki ni fizički spremni da se suprostave jakim ekipama. Kada se uzme u obzir i činjenica da je tim iz Beograda samo dve utakmice mogao da igra na svom terenu (u prvom kolu protiv mađarskog Vesproma i u poslednjem protiv Kaustika), stiče se utisak da je postignuti rezultat i maksimalni domet. Domaća ekipa je u susretu protiv Kaustika vodila tokom većeg dela susreta, ali je ponovo popustila u završnici dopustivši bržim i spremnijim rukometašima ruskog prvaka da načine preokret i slave pobedu.

PARTIZAN (Beograd, Jugoslavija) - KAUSTIK (Volgograd, Rusija) 22:25 (13:11)

Dvorana: SC "Voždovac" u Beogradu.

Gledalaca: 1.800.

Sedmerci: Partizan 7 (4), Kaustik 6 (5).

Isključenja: Partizan 2, Kaustik 6 minuta.

PARTIZAN: Radosavljević (11 lopti, jedan sedmerac, pet odbana), Cmiljanić 1, Mandić 3, Unčanin 4 (1), Obradović, Peruničić 2, Matović 1, Stanković, Momić 2, Matić 5 (2), Antić 1 (1).

KAUSTIK: Esaulenko, Kostigov, Levče, Jejov 1, Labutin, Bočnarkov 3 (1), Konin 8, Popov 7 (4), Martičenko, Kolcov 1, Gajinov 5, Fedorov.

Konačna tabela "D" grupe

BARSELONA6600183:12912
FOTEKS6303150:147  6
KAUSTIK6204139:162  4
PARTIZAN6105130:164  2

U dalje takmičenje plasirale su se ekipe španske Barselone i mađarskog Foteksa.

Vesprem, Mađarska, 27. novembar - Liga šampiona, "D" grupa, 5. kolo

FOTEKS (Vesprem, Mađarska) - PARTIZAN (Beograd, Jugoslavija) 24:17 (13:7)

Sedmerci: Foteks 2 (2), Partizan 7 (6).

Isključenja: Foteks 10, Partizan 8 minuta.

FOTEKS: Diaz 6, Mezei 3, Eleš 7 (2), Kiš, Reinaldo 3, Ošlanci, Paštor 2, Sačmari, Šobol 3, Petrić.

PARTIZAN: Stanković, Zurnić, Ković 2 (2), Cmiljanić 3, Mandić 3 (1), Unčanin 1, Anić, Peruničić 4 (3), Matović 2, Momić, Matić 2, Radosavljević.

Porazom u Mađarskoj rukometaši beogradskog Partizana izgubili su sve šanse da zauzmu jedno od prva dva mesta u "D" grupi , koja vode u drugi krug Lige šampiona. Sa novim trenerom, proslavljenim jugoslovenskim rukometašem, Veselinom Vujovićem, ali bez povređenog Branka Kokira u sastavu i sa nedovoljno oporavljenim Momićem, Matovićem i Zurnićem, jugoslovenski prvak nije mogao da pruži više. Utakmica je praktično rešena na samom početku, kada su lošu igru Partizana u napadu i odbrani Mađari vešto iskoristili i serijom golova stvorili, pokazalo se kasnije, nedostižnu prednost. Najbolji igrač u redovima poražene ekipe ponovo je bio golman Radosavljević.

BARSELONA5500158:10810
FOTEKS5302129:122  6
KAUSTIK5104114:140  2
PARTIZAN5104108:139  2

6. kolo (4. decembar): Barselona - Foteks, Partizan - Kaustik.

Ekipa cetinjskog Lovćena, pred oko 2.000 svojih navijača, nije imala većih problema u revanš-utakmici protiv Dijabakra, savladavši turskog vicešampiona rezultatom 32:24 (14:12). Kako je i u prvoj utakmici slavio ubedljivu pobedu, jugoslovenski predstavnik se plasirao među osam najboljih timova Evrope u Kupu EHF. Igrač utakmice je bio Petar Kapisoda sa 10 golova.

Rukometaši Sintelona iz Bačke Palanke su hrabrom i požrtvovanom igrom anulirali prednost švedskog Ševdea iz prve utakmice (bilo je 25:20 za protivnika), ostvarivši pobedu od 13 golova razlike (28:15) kojom su obezbedili plasman u četvrtfinale Kupa gradova. Pred oko 1.600 gledalaca u dvorani u Bačkoj Palanci Sintelon je dugo lomio otpor Šveđana da bi tek sredinom drugog poluvremena ostvario potrebnu razliku, koju je do kraja meča konstantno povećavao. Najveće zasluge za ubedljivu pobedu pripadaju jugoslovenskom reprezentativcu Ratku Nikoliću, strelcu 10 pogodaka.

Segedin, Mađarska, 20. novembar - Liga šampiona, "D" grupa, 4. kolo

PARTIZAN (Beograd, Jugoslavija) - BARSELONA (Španija) 22:34 (12:17)

Gledalaca: 2.000.

Sedmerci: Partizan 1 (1), Barselona 3 (2).

Isključenja: Partizan 8, Barselona 6 minuta.

PARTIZAN: Stanković, Zurnić 1, Ković 4 (1), Cmiljanić, Unčanin 2, Peruničić 3, Kokir 5, Matović, Momić, Tomić 2, Matić 5, Radosavljević.

BARSELONA: Barufet, Svenson, O' Kalahan 1, Šćepkin 5, Masip 3, Urdangarin 4, Švarcer 1, Lozano 5 (1), Aredes 3, Čavar 5, Bustos 1, Gihosa 5, Ortega 4 (1).

Igrač utakmice: Lozano (Barselona).

Partizan je pretrpeo i drugi poraz od Barselone u ovogodišnjoj Ligi šampiona. U utakmici bez rezultatske neizvesnosti, Beograđani su u prvom poluvremenu kako-tako odolevali moćnom suparniku, ali im je u nastavku popustila koncetracija, što su iskusni igrači španskog i evropskog šampiona iskoristili i rutinski obezbedili još jednu ubedljivu pobedu.

Volgograd, Rusija, 13. novembar - Liga šampiona, "D" grupa, 3. kolo

KAUSTIK (Volgograd, Rusija) - PARTIZAN (Beograd, Jugoslavija) 24:22 (10:9)

Dvorana u Volgogradu.

Gledalaca: 2000.

Sedmerci: Kaustik 5 (3), Partizan 6 (5).

Isključenja: Kaustik 10, Partizan 6 minuta.

KAUSTIK: Leveha 1, Bočarnikov 5, Kabine 3, Kuskov 6 (3), Popov 6, Kodkov 2, Smainov 1.

PARTIZAN: Radosavljević, Stanković, Zurnić 2, Ković 8 (4), Cmiljanić, Mandić 1, Unčanin 4, Obradović, Peruničić, Kokir 1, Matović 3, Matić 3 (1).

Rukometaši Partizana pretrpeli su drugi poraz u Ligi šampiona, pošto su u ruskom gradu Volgogradu poraženi od domaćeg Kaustika rezultatom 22:24 (9:10). Gost iz Beograda je imao prednost u prvom poluvremenu, ali je presudila slaba igra njegovih bekova, naročito u drugom delu susreta.

Rukometaši Jugopetrol Železničara iz Niša obezbedili su plasman u četvrtfinale Kupa pobednika kupova posle dve lake pobede na svom terenu nad ekipom Alkatrona iz beloruskog grada Minska (prvi meč 34:22, drugi 35:25).

Ekipa Sintelona iz Bačke Palanke platila je danak neiskustvu u prvom meču osmine finala Kupa gradova za rukometaše i u Švedskoj pretrpela poraz od Ševdea - 20:25 (9:10). Jugoslovenski predstavnik je šest minuta pre kraja meča imao gol prednosti (20:19), ali je u samom finišu nizom grešaka omogućio suparniku da trijumfuje.

Cetinjski Lovćen se praktično kvalifikovao u četvrtfinale Kupa IHF, pošto je u prvoj utakmici u Turskoj savladao Dijabakar rezultatom 32:20 (16:9).

Barselona, Španija, 6. novembar - Liga šampiona, "D" grupa, 2. kolo

BARSELONA (Španija) - PARTIZAN (Beograd, Jugoslavija) 32:19 (17:9)

Dvorana: "Balu-grana" u Barseloni.

Gledalaca: 2.500.

Sedmerci: Barselona 2 (2), Partizan 2 (2).

Isključenja: Barselona 8, Partizan 4 minuta.

BARSELONA: Barufet, Svenson, O' Kalagan 2, Šćepkin 3, Masip 3, Urdangarin 6, Švarcer 2, Lozano 5 (1), Čavar 3, Bustos 1, Gihosa 6 (1), Espar 1.

PARTIZAN: Ković 1, Zurnić 1, Cmiljanić, Mandić 2, Unčanin 1, Peruničić 3, Kokir 4, Matović 2, Stanković, Momić 2, Matić 4 (2), Radosavljević, Tomić.

Igrač utakmice: Injaki Urdangarin (Barselona).

Kretanje rezultata: 1:1 (2), 4:1 (6), 5:4 (11), 10:5 (18), 13:7 (23), 21:9 (34), 28:14 (50), 30:17 (55).

Petostruki evropski šampion, ekipa španske Barselone, ubedljivo je savladao u svojoj dvorani beogradski Partizan. Posle nekoliko dobrih intervencija Radosavljevića i uspelih napada golovima Momića, Matića i Peruničića sredinom prvog poluvremena jugoslovenski šampion je imao samo dva gola zaostatka - 5:7. Tada je Barselona zaigrala svoju pravu igru i konstantno povećavala razliku, koja je već u 38. minutu iznosila 13 golova - 10:23.

Beograd, Jugoslavija, 31. oktobar - Liga šampiona, "D" grupa, 1. kolo

PARTIZAN (Beograd, Jugoslavija) - Foteks Vesprem (Mađarska) 28:25 (12:8)

Sedmerci: Partizan 10 (5), Foteks 3 (3).

Isključenja: Parizan 12, Foteks 4 minuta.

Diskvalifikacija: Predrag Peruničić (Partizan) u 60. minutu.

PARTIZAN: Zurnić 1, Cmiljanić 1, Mandić, Unčanin 4, Peruničić 5, Kokir 1, Matović 3, Stanković, Momić 3, Matić 8 (5), Radosavljević, Obradović 1.

Igrač utakmice: Mihajlo Radosavljević (Partizan).

Rukometaši Partizana uspešno su započeli takmičenje u Ligi šampiona. Junak utakmice je bio golman domaćih Mihajlo Radosavljević, koji je bio prosto nesavladiv u ključnim trenucima utakmice, dok su zapažene partije pružili Peruničić, Momić i Matić. Partizan je imao sigurno vođstvo 22:16 u 50. minutu utakmice, ali su Mađari do kraja zapretili preokretom. Ipak, igrači jugoslovenskog šampiona su poslednja dva minuta imali dovoljno snage i koncetracije da sačuvaju prednost.