FUDBAL:
Makedonija - Jugoslavija 2:4 (0:4)

Ljubinko Drulović, strelac četvrtog gola za Jugoslaviju

Skoplje, 8. septembar - Fudbalska reprezentacija Jugoslavije ostvarila je značajnu pobedu protiv najbolje selekcije Makedonije - lakše i brže nego što se očekivalo i tako ostala među najozbiljnijim kandidatima za odlazak na prvenstvo Evrope koje će se iduće godine odigrati u Belgiji i Holandiji.

Utakmica je praktično rešena u 36. minutu kada je Jugoslavija vodila sa 4:0. Prvo je Milosević postigao gol već u 14. sekundi meča, a zatim su sledili golovi Babunskog (autogol), Stankovića i Drulovića.

Opuštanje igrača gostujuće ekipe iskoristili su u drugom poluvremenu Makedonci i uspeli da ublaže poraz golovima Šaćirija i Ćirića.

Dejan Stanković
(Jugoslavija)

Gradski stadion u Skoplju. Gledalaca: 18.000. Sudija: Mihael Luboš (Slovačka). Žuti kartoni: Komljenović (Jugoslavija), Šaćiri (Makedonija). Strelci: Milošević (1), Babunski (4-autogol), Dejan Stanković (16) i Drulović (36) za Jugoslaviju; Šaćiri (55) i Chirić (87) za Makedoniju.

Makedonija: Miloševski, Stavrevski, Jovanovski, Lazarevski, Babunski, Savevski (Gerasimovski), Veselinovski (Serafimovski), Micevski (Šainovski), Hristov, Ćirić, Šaćiri.

Jugoslavija: Kralj, Mirković (Komljenović), Krstajić, Jokanović, Đukić, Stanković, Drulović, Mijatović, Milošević (Kovačević), Stojković (Savićević), Mihajlović.