FUDBAL:
JUGOSLAVIJA - Makedonija 3:1 (0:0)

Fudbaleri Jugoslavije proslavljaju pogodak kapitena Stojkovića

Beograd, 5. septembar - Dugo je jugoslovenska ekipa tražila način da pronađe put do protivničkog gola. Makedonci su u prvih pola časa iznenadili domaćine snažnom i dobro organizovanom odbranom, ali i tehnički doteranom igrom na sredini terena.

Ubedljivo vođstvo od 2:0 "plavi" su izborili golovima najstarijeg reprezentativca, kapitena Dragana Stojkovića i tačnim i pravovremenim dodavanjima Predraga Mijatovića. U nastavku Makedonci su uspeli da smanje rezultat i utakmicu učine neizvesnijom, ali su sve dileme rešene u 78. minutu kada je posle centaršuta Savićevića sa desne strane lopta zakačila reprezentativca Makedonije Veselinovskog i odsela u mreži iza nemoćnog golmana Miloševskog.

Pored Stojkovića i Mijatovića, veliki doprinos pobedi dali su Drulović kao i debitant u selekciji Jugoslavije, igrač beogradskog Partizana Mladen Krstajić.

Stadion Partizana. Gledalaca: 20.000. Sudija: Andres Frisk (Švedska). Strelci: Stojković u 37. i 55. i Savićević u 78. za Jugoslaviju, a Ćirić u 66.minutu iz penala za Makedoniju. Žuti kartoni: Saveljić, Kovačević (Jugoslavija), Serafimovski (Makedonija).

JUGOSLAVIJA: Kralj, Mirković, Krstajić, Jokanović, Đukić, Saveljić, Stanković (Govedarica), Mijatović, Milošević (Kovačević), Stojković (Savićević), Drulović.

Makedonija: Miloševski, Stavrevski, Jovanovski (Serafimovski), Lazarevski, Babunski, Savevski, Veselinovski, Micevski (Gerasimovski), Hristov, Ćirić (Memedi), Šaćiri.

POSLE UTAKMICE

Igrač utakmice Dragan Stojković
(desno) i Dejan Stanković

"Ovom pobedom odškrinuli smo vrata finalnog turnira na Evropskog prvenstva. Približili smo se na dva koraka od tog cilja, ali moram priznati da ovakvom igrom ne možemo računati na osvajanje još tri boda protiv istog protivnika, kroz tri dana u Skoplju" (Vujadin Boškov, selektor reprezentacije Jugoslavije).

"Drago mi je da sam večeras sa dva pogotka dokazao da još uvek mogu biti od koristi reprezentaciji" (Dragan Stojković, kapiten selekcije Jugoslavije).