FUDBAL:
Jugoslavija preuzela vođstvo u grupi

Predrag Mijatović, strelac jednog pogotka za Jugoslaviju

SOLUN, 8. jun - Fudbalska reprezentacija Jugoslavije savladala je u Solunu u okviru trećeg kola osme kvalifikacione grupe za odlazak na Evropsko prvenstvo u Holandiju i Belgiju, sledeće godine, odgovarajuću selekciju Malte sa 4:1 (1:1).

Jugoslovenska reprezentacija osvojila je tri planirana boda i tako iz tri utakmice sakupila maksimalan broj bodova - devet. Mora se, međutim, reći da je jugoslovenska reprezentacija iskazala dosta slabosti iako je za protivnika imala veoma skromnu reprezentaciju Malte.

Zahvaljujući agresivnoj i motivisanoj igri na početku utakmice reprezentacija Malte je došla neočekivano do vođstva u 6. minutu.

U drugom poluvremenu jugoslovenski selektor Živadinović zaigrao je sa tri špic-igrača, što se još jednom pokazalo pravim potezom, jer je u ovom periodu igre selekcija Jugoslavije postigla još tri gola i na kraju slavila ubedljivu pobedu.

Strelci; Mijatović u 34. Kovačević u 74. i Milošević u 48. i 90. minutu za Jugoslaviju, a Saliba u 6. minutu za Maltu.

Žuti kartoni: Saveljić (Jugoslavija), Ketkuti, Busutil i Butičić (Malta).

Jugoslavija: Kralj, Mirković, Đorović, Jokanović, Đukić, Saveljić, Nađ (Milošević), Mijatović, Kovačević, Stojković (Drulović) Dejan Stanković (Grozdić).