Pobeda srećnijeg tima

Beograd, 20. septembar - U najinteresantnijoj utakmici sedmog kola Fudbalskog prvenstva Jugoslavije, ekipa Partizana je na svom terenu porazila tim Crvene zvezde rezultatom 2:1 (1:0).

U utakmici večitih rivala pobedio je angažovaniji i sretniji tim. Do dragocene pobede fudbaleri Partizana stigli su u poslednjem minutu meča kada je iz jednog kontranapada Mateja Kežman, koji je ušao u igru u drugom poluvremenu, sa 11-12 metara snažnim udarcem poslao loptu iza leđa golmana Jevrića.

Utakmica će se pamtiti, manje po lepoti, a više po velikoj borbenosti igrača obe ekipe po raskvašenom terenu stadiona Partizana. Prvo poluvreme pripalo je domaćinima. Najbolji igrač meča Đorđe Tomić je u 27. minutu uspeo da se izbori za jednu loptu, pređe nekoliko protivničkih igrača i sa oko 25 metara pošalje loptu u mrežu.

Početak drugog poluvremena doneo je dominaciju igrača Crvene zvezde. U 70. minutu utakmice Ljubojević je sa desne strane šesnaesterca uputio loptu ka golu Partizana, golman Damjanac nije uspeo da je zaustavi, a na gol-liniji je bio Rašović koji je loptu izbacio u polje. Sudija Delević je presudio da je gol Crvene zvezde regularan, uprkos protestima igrača Partizana, koji su tvrdili da lopta nije prešla gol-liniju.

I kada su svi na stadionu očekivali kraj meča, Igrači Partizana su izveli munjevit kontranapad a Kežman je efektnim golom doneo veliku radost svojim navijačima.

Ovom pobedom, sedmom po redu, Partizan je zadržao prvo mesto na tabeli sa dva boda prednosti ispred drugoplasiranog Obilića i čak osam ispred svog najvećeg konkurenta za titulu, beogradske Crvene zvezde. Kao i u meču protiv francuskog Meca u Kupu UEFA, Crvena zvezda je primila gol u poslednjem minutu utakmice, što se jednoj ozbiljnoj ekipi ne bi smelo dogoditi. Očigledno je da se Crvena zvezda nalazi u krizi igre i rezultata, pa će narednih dana rukovodstvo ovog renomiranog kluba sigurno raspravljati o daljem poverenju treneru Miloradu Kosanoviću.

REZULTATI SEDMOG KOLA FUDBALSKOG PRVENSTVA JUGOSLAVIJE

PARTIZAN (Beograd) - CRVENA ZVEZDA (Beograd) 2:1 (1:0). Gledalaca: 25.000. Sudija: Delević (Beograd). Strelci: Tomić (27), Kežman (90) za Partizan; Ljubojević (70) za Crvenu zvezdu. Žuti kartoni: Krstajić, Trobok, Stojanoski, Stoisavljević, Bjeković, Ilić (Partizan); Dudić, Adilson (Crvena zvezda).

PARTIZAN: Damjanac, Rašović, Savić, Krstajić, Trobok, Ivić (Pažin), Ilić, Stojanoski, Bjeković, Tomić, Stoisavljević (Kežman).

CRVENA ZVEZDA: Jevrić, Dudić, Bjegović, Adilson, Ljubojević, Bunjevčević, Škorić, Gojković, Drulić (Mićić), Aćimović, Ognjenović (Pantelić).

RAD (Beograd) - VOJVODINA (Novi Sad) 1:0 (1:0). Gledalaca: 1.500. Sudija: Aksentijević (Šabac). Strelac: Kunovac (14) za Rad. Žuti kartoni: Ranković, Živković, Vidojević, Tomić (Rad), Drinčić (Vojvodina). Crveni karton: Rakić, fizioterapeut Rada.

HAJDUK (Kula) - RADNIČKI (Kragujevac) 3:0 (3:0). Gledalaca: 1.500. Sudija: Mrakić (Beograd). Strelci: Miljanić (8), Osmanović (34, 38) za Hajduk. Žuti kartoni: Miljanić, Mandić, Stojaković, Jovanović (Hajduk); Spasić (Radnički). Crveni kartoni: Milovanović i Ristić (Radnički).

RADNIČKI (Niš) - PRIŠTINA 3:1 (1:1). Gledalaca: 1.000. Sudija: Corsović (Herceg-Novi). Strelci: Gavrilović (30), Milenković (54), Jekić (78) za Radnički; Tešić (36) za Prištinu. Žuti kartoni: Gavrilović, Polić, Milenković, Stanković (Radnički); Mrvaljević, Ilić (Priština).

MILICIONAR (Beograd) - MOGREN (Budva) 1:1 (1:0). Gledalaca: 500. Sudija: Dostanić (Gornji Milanovac). Strelci: Mulina (19) za Milicionar; Belada (55) za Mogren. Žuti kartoni: Đerisilo, Stanišić (Milicionar), Belada (Mogren).

OBILIĆ (Beograd) - SPARTAK (Subotica) 3:1. Gledalaca: 300. Sudija: Radulović (Podgorica). Strelci: Ranković (30), Viciknez (62), Litera (70) za Obilić; Svitlica (82) za Spartak. Žuti karton: Nović (Obilić).

OFK BEOGRAD - ŽELEZNIK (Beograd) 5:2 (3:1). Gledalaca: 1.000. Sudija: Radoman (Vrbas). Strelci: Lončar (11, 42, 57), Petković (40), Pjanović (65-11m) za OFK Beograd; Ilić (6), Tintor (47) za Železnik. Žuti kartoni: Rama, Drageljević, Nikoloski (OFK Beograd), Pešterac, Vuković, Stojanović (Železnik). Crveni karton: Stojanović (Železnik).

PROLETER (Zrenjanin) - SARTID (Smederevo) 1:0 (1:0). Gledalaca: 1.500. Sudija: Jablanović. Strelac: Jović (35) za Proleter. Žuti kartoni: Todorović, Dakić, Macanović, Simanić, Luburić (Proleter); Kljajić, Stamenković (Sartid).

ZEMUN - BUDUĆNOST (Podgorica) 3:2 (1:0). Gledalaca: 400. Sudija: Jeremić (Sevojno). Strelci: Tomić (31, 84, 89) za Zemun; Kostić (55, 90-11m) za Budućnost. Žuti kartoni: Ljubičić, Čestić (Zemun); Dragičević (Budućnost).