Vlada

Vesti | Činjenice | Vlada | Tranzicija | Pretraga | English 


 Ekspoze Zorana Đinđića, mandatara za sastav nove Vlade Republike Srbije
(25. januar 2001.)

 Ekspoze Zorana Živkovića, mandatara za sastav nove Vlade Republike Srbije
(18. mart 2003.)

   
 

Print

 

Naslovna > Vlada

Vlada

ČLANOVI VLADE REPUBLIKE SRBIJE
u periodu od 25. januara 2001. do 3. marta 2004. godine

PREDSEDNICI

ZORAN ÐINÐIĆ, od 25. januara 2001. Ubijen u atentatu 12. marta 2003. godine
ZORAN ŽIVKOVIĆ, od 18. marta 2003. godine

POTPREDSEDNICI

Nebojša Čović
Dušan Mihajlović
Žarko Korać
Jožef Kasa
Momčilo Perišić, podneo ostavku na mesto potpredsednika u martu 2002. godine
Aleksandar Pravdić, podneo ostavku na mesto potpredsednika u avgustu 2001. godine
Vuk Obradović, razrešen dužnosti potpredsednika u junu 2001. godine
Miodrag Isakov, od juna 2002. godine
Čedomir Jovanović, od marta 2003. godine

MINISTRI

Božidar Đelić, ministar finansija i ekonomije
Goran Novaković, ministar rudarstva i energetike, do juna 2002.
Kori Udovički, ministar rudarstva i energetike, od juna 2002. do jula 2003.
Vojislav Milovanović, ministar vera
Goran Pitić, ministar za ekonomske veze sa inostranstvom
Aleksandar Vlahović, ministar za privredu i privatizaciju
Marija Rašeta Vukosavljević, ministar saobraćaja i telekomunikacija
Gašo Knežević, ministar prosvete i sporta
Gordana Matković, ministar za socijalna pitanja
Dragan Domazet, ministar za nauku, tehnologiju i razvoj
Dragoslav Šumarac, ministar urbanizma i građevine
Rodoljub Šabić, ministar za državnu upravu i lokalnu samoupravu, od juna 2002. do avgusta 2003.
Tomica Milosavljević, ministar zdravlja, od juna 2002. do jula 2003.
Obren Joksimović, ministar zdravlja i zaštite životne sredine, do avgusta 2001.
Branislav Lečić, ministar kulture (kasnije ministar kulture i javnog informisanja, odnosno kulture i medija)
Vladan Batić, ministar pravde i lokalne samouprave (kasnije ministar pravde)
Dragan Milovanović, ministar za rad i zapošljavanje
Dušan Mihajlović, ministar unutrašnjih poslova
Dragan Veselinov, ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede, do maja 2003.
Stojan Jevtić, ministar poljoprivrede i vodoprivrede, od jula 2003.
Slobodan Milosavljević, ministar trgovine, turizma i usluga
Anđelka Mihajlov, ministar za zaštitu prirodnih bogatstava i životne sredine, od juna 2002.

 

   Copyright © 2017 Kancelarija za saradnju sa medijima
Email: ooc@srbija.sr.gov.yu